Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
← wróć do wyszukiwarki

Grywalizacja prac na rzecz dobra publicznego

Projekty systemowe Zakończony
mazowieckie
Zgorzała
2014-03-04 - 2016-04-30
1 182 368,74 PLN
987 493,87 PLN
dostęp do danych publicznych, nowe technologie
Opis projektu
Projekt był kontynuacją działań prowadzonych przez Fundację ePaństwo od 2010 roku. Fundacja jest twórcą portalu Sejmometr, którego rozwinięciem jest portal mojePaństwo. Portal powstał, aby usprawnić pracę organizacji pozarządowych, ułatwić im informowanie o ich działaniach oraz posługiwanie się danymi publicznymi w debacie publicznej i interakcji z administracją publiczną.
W ramach projektu Fundacja rozpoznawała informacyjne i technologiczne potrzeby organizacji pozarządowych, ściśle współpracując przy tworzeniu konkretnych rozwiązań z 15 partnerami. Do funkcjonalności portalu wprowadzono narzędzia umożliwiające NGOsom promowanie własnych działań, usprawnianie swoich prac, a także korzystanie z ogromnych baz wiedzy publicznej, pochodzących tak ze sfery administracji rządowej jak i pozarządowej (konkursy grantowe dla organizacji, analiza sprawozdań finansowych OPP).
Zmodernizowano strukturę i sposób działania portalu mojePaństwo. Podzielono go na tzw. aplikacje tematyczne, spośród których każda jest adresowana do innych grup odbiorców. Aplikacje portalu mojePaństwo pokrywają szerokie spektrum tematów obecnych w debacie publicznej, od informacji o prawie i orzecznictwie, poprzez informacje finansowe o stanie państwa i organizacji pozarządowych, informacji o środowisku naturalnym, wskaźnikach statystycznych i wiele innych. W portalu zostały również zaimplementowane mechanizmy angażowania, personalizacji i grywalizacji. W wyniku tych działań, znacząco zwiększyła się liczba odwiedzających go użytkowników, a także zarejestrowanych kont (do ponad 14 tysięcy kont). Na początku prowadzenia prac, portal cieszył się oglądalnością na poziomie ponad 215,5 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, a na zakończenie prowadzonych działań – ponad 485 tys. Około 1800 zarejestrowanych użytkowników korzysta z funkcjonalności portalu adresowanych do organizacji pozarządowych, takich jak redagowanie stron poświęconych organizacjom pozarządowym, obserwowanie aktywności organizacji, tworzenie pism do instytucji publicznych, zbieranie danych w kolekcje.
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny
WYDARZENIA PROJEKTU

Chcemy być witaminą dla polskich NGO

Zbiór aktów prawnych, możliwość wpłacania darowizn, zakładania własnych profili i monitoring mediów społecznościowych. Czy portal mojepanstwo.pl ułatwi życie pozarządówkom? – Rozmawiamy z Asią Przybylską, która zajmuje się promocją portalu.

Można wasz portal nazwać przewodnikiem dla organizacji pozarządowych?

Taką mamy misję. Chcielibyśmy, aby Kasia, która jest prezesem fundacji wstała rano, włączyła komputer, weszła na mojepanstwo.pl i znalazła tam wszystko, czego potrzebuje jej organizacja. (więcej…)