Rozmiar tekstu:  A  A  A 
PL|EN
Mapa strony Kontakt
Logo Obywatele dla demokracji Logo EEA Grants Logo Stefan Batory Foundation Logo PFDiM
2014-09-10

Warsztaty “Jak angażować mieszkańców i lokalne władze w dialog?”

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztat “Jak angażować mieszkańców i lokalne władze w dialog?”, który odbędzie się 18 września (czwartek) w godz. 10:00 – 16:10 w siedzibie Fundacji Batorego (ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa).

Program warsztatu:

10.00 – 12.00 Powitanie

Czym jest dialog? Warsztat wprowadzający

Dialog w praktyce – na przykładzie działalności Rady i Forum Kultury Przestrzeni oraz procesu tworzenia społecznych koncepcji zagospodarowania parków Lublina. Prezentacja i dyskusja.

12.00 – 12.10 przerwa kawowa

12.10 – 13.40 Dialog obywatelski z perspektywy “urzędu”. Prezentacja i dyskusja

13.40- 14.10 przerwa obiadowa

14.10- 16.10 Pierwszy krok – warunki udanej współpracy. Jak zaangażować mieszkańców i nawiązać współpracę z samorządem. Praca warsztatowa na konkretnych przykładach, zaproponowanych przez uczestników.

 

Zajęcia poprowadzą:

Piotr Choroś, były działacz organizacji pozarządowej, kierownik referatu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi ipartycypacji społecznej w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin.

Jan Kamiński, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, Przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni w Lublinie, koordynator projektu „Opracowanie społecznych koncepcji zagospodarowania Parku Rusałka i Parku Ludowego w Lublinie” www.parki.lublin.pl

 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego w terminie do 15 września 2014 do godziny 12.00.

Liczba miejsc jest ograniczona. Na jedną organizację przypada jedno miejsce. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Informacje praktyczne:

1. Miejsce: Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa (sala konferencyjna na parterze).
2. Obiekt jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach.
3. W czasie przerwy przewidziany jest poczęstunek.
4. Organizacje spoza Warszawy mogą ubiegać się o zwrot kosztów podróży (2 klasa) oraz jednego noclegu (do 300,00 PLN) swoich przedstawicieli/przedstawicielek. Koszty bezpośrednio pokrywa organizacja, następnie na podstawie wystawionej noty obciążeniowej wraz z kserokopiami biletów lub faktury może zwrócić się do Fundacji im. S. Batorego o zwrot poniesionych wydatków. Osobom podróżującym prywatnym samochodem zwrot pokrywany jest do wysokości kosztu biletu na danej trasie. Szczegóły rozliczenia zostaną przedstawione na spotkaniu. Notę księgową należy przesłać w ciągu miesiąca od terminu spotkania.
5. Dojazd do Fundacji im. Stefana Batorego z Dworca Centralnego – autobus nr 227 (przystanek „Franciszkańska”) lub 518 (przystanek „Muranowska”). Czas dojazdu ok. 20 min.
6. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych. W pobliżu znajduje się strefa płatnego parkowania.